Benzin ve motorin güncel fiyatları (14 Mart 2024 akaryakıt fiyatları)

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte güncel benzin ve motorin (akaryakıt) fiyatları gündemdeki yerini koruyor. Küresel petrol fiyatları ve Dolar/TL’de yaşanan dalgalanmaların akaryakıt üzerindeki etkileri sürüyor. Akaryakıt fiyatları ise, vatandaşların gündeminden yer alıyor. Araç sahipleri, istasyon duraklarına gitmeden önce akaryakıt fiyatlarını araştırıyor. Peki, güncel benzin ve motorin fiyatları ne kadar? Benzin litre fiyatı ve motorin litre fiyatı kaç para, dizel yakıt ne kadar oldu? İşte, İstanbul, İzmir ve Ankara 14 Mart 2024 güncel akaryakıt (benzin ve motorin) fiyatları:

Petrol fiyatlarında yaşanan küresel ölçekli düşüş trendi, Türkiye’de de akaryakıt fiyatlarını bir nebze olsun geri çekmeyi başarırken, akaryakıt sektörü kaynaklarının verdiği bilgilere göre, bu gece itibarıyla benzin ve motorin fiyatlarına büyük bir zam gelecek.

Yeni bir değişiklik yapılmaması halinde, 15 Mart tarihi itibarıyla geçerli olacak yeni tarifede benzinin litresi 1,60 TL, motorinin litresi ise 1,25 TL zamlanmış olacak.

Artışın pompa fiyatlarına yansıyacağı öğrenilirken, seçim öncesi akaryakıt fiyatlarına ilave bir zam yapılması beklenmiyor.

Güncel benzin ve motorin fiyatları

İstanbul Anadolu yakası

Benzin fiyatı: 40.44 TL
Motorin litre fiyatı: 40.70 TL
LPG litre fiyatı: 21.43 TL

İstanbul Avrupa yakası

Benzin fiyatı: 40.53 TL
Motorin litre fiyatı: 40.77 TL
LPG litre fiyatı: 21.95 TL

Ankara akaryakıt fiyatları

Benzin litre fiyatı: 41.26 TL
Motorin litre fiyatı: 41.56 TL
LPG litre fiyatı: 21.85 TL

İzmir akaryakıt fiyatları

Benzin litre fiyatı: 41.46 TL
Motorin litre fiyatı: 41.76 TL
LPG litre fiyatı: 21.51 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x