Kanserle mücadele eden Kral Charles halkın karşısına çıktı!

Buckingham Sarayı, geçtiğimiz şubat ayında 75 yaşındaki İngiltere Kralı III. Charles’a kanser teşhisi konduğunu duyurmuştu. Yapılan açıklamada, Kral Charles’ın ‘tedavisi konusunda tamamen olumlu olduğunu ve mümkün olan en kısa sürede tam kamu görevine dönmeyi dört gözle beklediği’ ifade edilmişti.

PROSAT AMELİYATI SIRASINDA KANSER OLDUĞU ANLAŞILDI

Buckingham Sarayı, kanserin türünü, evresini ya da prognozu hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmamıştı. Kraliyet kaynakları, Charles’ın prostat kanseri olmadığını, ancak kanserin önceki hafta geçirdiği prostat ameliyatı sırasında tespit edildiğini belirtmişti.

Dünya bu teşhisin şokunu atlatmaya çalışırken Charles’tan hemen önce ameliyat olan Kate Middleton uzun süre ortadan kaybolmuş, hakkında birçok iddia ortaya atıldıktan sonra o da kansere yakalandığını açıklamıştı.

AİLESİYLE BİRLİKTE HALKIN KARŞISINA ÇIKTI

Kral Charles, kanser teşhisi almasının ardından ilk kez büyük bir etkinlikte halkın karşısına çıktı. Kraliyet Ailesi üyeleri, önceki gün topluca Windsor’daki St George Şapeli’nde düzenlenen geleneksel Paskalya ayinine katıldı.

Etkinlik boyunca keyfi oldukça yerinde görünen Kral, eşi Camilla Parker Bowles (76) ile birlikte kalabalığı selamladı. Kral’ın kardeşleri de ayinde hazır bulundu.

PRENSES AYİNE KATILMADI

Bununla birlikte; önleyici kemoterapi tedavisi gören Kate Middleton, Prens William ve üç çocukları ise törene katılmadılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x